13790-50
-20% 4, 53€ Regular price 5,66 €
0,068€/ Paper
In Stock.
Disposable cup made of PP Transparent with a capacity of 200ml.
The price is for a pack of 100 units.
With this product also buy
13790-50
-20% 4, 53€ Regular price 5,66 €
0,068€/ Paper
In Stock.
4195-10
3, 27€
0,261€/ Trash
In Stock.
70038-100
9, 15€
0,073€/ Lemon
In Stock.
70021-100
1, 55€
0,012€/ Paper
In Stock.
4406-25
4, 60€
0,147€/ Paper
In Stock.
7058-25
2, 72€
0,087€/ Lid
In Stock.
See more products
Description: Transparent disposable plastic cup made of polypropylene, 200ml.
Applications:
Disposable cup suitable for hot and cold drinks.
Also known as plastic cups for water fountains.
Suitable for water and tea dispensers.
Capacity: 200ml.
Colour: Transparent.
Material: Polypropylene (PP), polypropylene cup.
Measurements:
Upper diameter: 7,0cm.
Height: 8,4 cm.
Lower Diameter: 4,4 cm.
Presentation: 200ml plastic cup in pack of 100 units.
| Total Dimensions | 200 ml |
|---|---|
| Design | Classic |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Vasos de Plástico Económicos |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 200 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,4 cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 8,4 cm |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Length | 40.5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 100 |
7716-50
15, 37€
0,246€/ Reusable
In Stock.
13725-100
-20% 5, 75€ Regular price 7,19 €
0,051€/ Reusable
In Stock.
7718-20
7, 48€
0,299€/ Reusable
In Stock.
1004-100
4, 07€
0,032€/ Plastic
In Stock.
2004-100
4, 14€
0,033€/ Plastic
In Stock.
1005-100
4, 14€
0,033€/ Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
8494-50-16
800 Units
92, 49€
0,116€/Plastic
Out of Stock
5092-1-20
360 Units
67, 95€
0,189€/Plastic
Out of Stock
7087-5
10, 74€
1,720€/ Plastic
In Stock.
1004-100-30
97, 44€
0,032€/ Plastic
In Stock.
11149-50-16
62, 44€
0,078€/ Reusable
In Stock.
11155-100
21, 04€
0,168€/ Dome
In Stock.
1005-100-30
99, 43€
0,033€/ Plastic
In Stock.
4823-50-15
129, 18€
0,172€/ Plastic
In Stock.
11153-100
11, 75€
0,094€/ Lid
In Stock.
1004-100
4, 07€
0,032€/ Plastic
In Stock.
8484-100
5, 75€
0,046€/ Reusable
In Stock.
4822-50-25
94, 38€
0,076€/ Plastic
In Stock.
13730-50
-20% 8, 03€ Regular price 10,04 €
0,141€/ Reusable
In Stock.
8230-50-30
50 Units
-12% 69, 00€ Regular price 78,41 €
1,380€/Plastic
Out of Stock
1006-100
5, 30€
0,042€/ Plastic
In Stock.
7259-100-30
130, 68€
0,044€/ Plastic
In Stock.
5238-50-16
800 Units
-12% 119, 26€ Regular price 135,52 €
0,149€/Reusable
Out of Stock
13727-50-20
81, 65€
0,082€/ Lid
In Stock.
8485-100-20
-13% 94, 74€ Regular price 108,90 €
0,047€/ Reusable
In Stock.