7716-50-20
245, 87€
0,246€/ Reusable
In Stock.
Disposable cup made of PP Transparent with a capacity of 200ml.
Price is for a box of 3.000 units.
See more products
Description: Transparent disposable plastic cup made of polypropylene, 200ml.
Applications:
Disposable cup suitable for hot and cold drinks.
Also known as plastic cups for water fountains.
Suitable for water and tea dispensers.
Capacity: 200ml.
Colour: Transparent.
Material: Polypropylene (PP), polypropylene cup.
Measurements:
Upper diameter: 7,0cm.
Height: 8,4 cm.
Lower Diameter: 4,4 cm.
Presentation: 200ml plastic cup in a box of 3.000 units. 30 Bags of 100 units.
| Total Dimensions | 200 ml |
|---|---|
| Design | Classic |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Vasos de Plástico Económicos |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 200 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,4 cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 8,4 cm |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 3000 |
7716-50-20
245, 87€
0,246€/ Reusable
In Stock.
13725-100
-20% 5, 75€ Regular price 7,19 €
0,051€/ Reusable
In Stock.
7718-20-32
191, 43€
0,299€/ Reusable
In Stock.
1004-100-30
97, 44€
0,032€/ Plastic
In Stock.
2004-100-30
99, 34€
0,033€/ Plastic
In Stock.
1005-100-30
99, 43€
0,033€/ Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
84003-50-10
500 Units
66, 48€
0,133€/Plastic
Out of Stock
8494-50-16
800 Units
92, 49€
0,116€/Plastic
Out of Stock
5092-1-20
360 Units
67, 95€
0,189€/Plastic
Out of Stock
7087-5
10, 74€
1,720€/ Plastic
In Stock.
13730-50-16
-12% 113, 08€ Regular price 128,50 €
0,141€/ Reusable
In Stock.
11151-50-16
-12% 98, 60€ Regular price 112,05 €
0,123€/ Reusable
In Stock.
11150-50-16
-12% 129, 91€ Regular price 147,62 €
0,162€/ Reusable
In Stock.
13726-50-25
-12% 90, 77€ Regular price 103,15 €
0,073€/ Reusable
In Stock.
13727-50-20
81, 65€
0,082€/ Lid
In Stock.
8485-100-20
-13% 94, 74€ Regular price 108,90 €
0,047€/ Reusable
In Stock.
1001-50-96
124, 12€
0,026€/ Reusable
In Stock.
2008-50
8, 88€
0,142€/ Plastic
In Stock.
1005-100
4, 14€
0,033€/ Plastic
In Stock.
8308-25-20
27, 10€
0,054€/ Plastic
In Stock.
2005-100
7, 19€
0,058€/ Plastic
In Stock.
1005-100-30
99, 43€
0,033€/ Plastic
In Stock.
13730-50
-20% 8, 03€ Regular price 10,04 €
0,141€/ Reusable
In Stock.
1002-100-30
128, 26€
0,043€/ Reusable
In Stock.
2001-100
5, 54€
0,044€/ Reusable
In Stock.
13725-100
-20% 5, 75€ Regular price 7,19 €
0,051€/ Reusable
In Stock.