1, 84 €
0,037€/Lid
Out of Stock
Plastic Souffle Cup PP Clear 165ml Ø7,3cm (125 Units)
The price is for a bag of 125 Units.
Accesories
1, 84 €
0,037€/Lid
Out of Stock
3, 13 €
0,063€/Lid
Out of Stock
See more products
Immerse yourself in the practicality offered by our PP plastic sauce pots, meticulously designed to meet the diverse demands of your business. Wondering how these tubs can enhance your take away and delivery service? Beyond simplifying the day-to-day, these tubs bring efficiency and stand out for their cutting-edge design and unique features.
What is the secret behind PP plastic, the main material used in the manufacture of these tubs? Its resistance and practicality when it comes to efficient storage and transport. And did you know that the versatility of PP plastic is reflected in a container capable of preserving the quality of both hot and cold food? This makes it the ideal solution for businesses that strive to offer premium take away and delivery services.
Why choose our PP plastic tubs? We tell you all about it.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 165ml |
| Design | Mini |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Container |
| Total capacity | 165 ml |
| Lower diameter | 5,3 cm |
| Top diameter | 7,5 cm |
| Height | 5,8 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 125 |
5963-50
50 Units
3, 06€
0,061€/Plastic
Out of Stock
13840-20-8
160 Units
-12% 128, 03€ Regular price 145,49 €
0,800€/Paper
In Stock.
8780-125-2
250 Units
-25% 246, 86€ Regular price 329,14 €
0,987€/Plastic
In Stock.
10316-50-3
150 Units
139, 39€
0,929€/Sugarcane
Out of Stock
8573-63
63 Units
-20% 17, 73€ Regular price 22,17 €
0,281€/Plastic
Out of Stock
8791-100-2
200 Units
188, 47€
0,942€/Plastic
Out of Stock
5153-100-25
2.500 Units
101, 79€
0,041€/Plastic
Out of Stock
5205-125-2
250 Units
60, 00€
0,240€/Foam
Out of Stock
1106601-65-6
390 Units
81, 36€
0,209€/Plastic
Out of Stock
5206-125-4
500 Units
-15% 52, 33€ Regular price 61,56 €
0,105€/Foam
Out of Stock
12250-5
5 Units
-12% 6, 52€ Regular price 7,41 €
1,304€/Plastic
Out of Stock
5149-125
125 Units
-20% 8, 06€ Regular price 10,08 €
0,065€/Plastic
In Stock.
12208-20
20 Units
4, 06€
0,203€/Plastic
Out of Stock
11100-100-30
3.000 Units
-12% 358, 42€ Regular price 407,30 €
0,119€/Compostable
Out of Stock
9112-75-4
300 Units
62, 87€
0,210€/Plastic
Out of Stock
8650-100
100 Units
47, 54€
0,475€/Foam
Out of Stock
4913-50
50 Units
-20% 11, 70€ Regular price 14,63 €
0,234€/PET
Out of Stock