29, 28 €
0,029€/Lid
Out of Stock
Plastic Souffle Cup PP Clear 165ml Ø7,3cm (2500 Units)
The price is for a box of 2500 Units. 20 packs of 250 Units.
Accesories
29, 28 €
0,029€/Lid
Out of Stock
50, 09 €
0,050€/Lid
Out of Stock
See more products
Immerse yourself in the practicality offered by our PP plastic sauce pots, meticulously designed to meet the diverse demands of your business. Wondering how these tubs can enhance your take away and delivery service? Beyond simplifying the day-to-day, these tubs bring efficiency and stand out for their cutting-edge design and unique features.
What is the secret behind PP plastic, the main material used in the manufacture of these tubs? Its resistance and practicality when it comes to efficient storage and transport. And did you know that the versatility of PP plastic is reflected in a container capable of preserving the quality of both hot and cold food? This makes it the ideal solution for businesses that strive to offer premium take away and delivery services.
Why choose our PP plastic tubs? We tell you all about it.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 165ml |
| Design | Mini |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Container |
| Total capacity | 165 ml |
| Lower diameter | 5,3 cm |
| Top diameter | 7,5 cm |
| Height | 5,8 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 2500 |
11130-250-12
3.000 Units
63, 45€
0,021€/Plastic
Out of Stock
5148-125
125 Units
8, 39€
0,067€/Plastic
Out of Stock
5150-125
125 Units
-20% 8, 42€ Regular price 10,53 €
0,067€/Plastic
In Stock.
8572-63
63 Units
-20% 16, 83€ Regular price 21,04 €
0,267€/Plastic
Out of Stock
33009-50
50 Units
15, 68€
0,314€/Foam
Out of Stock
8772-125
125 Units
-30% 63, 28€ Regular price 90,40 €
0,506€/Plastic
In Stock.
12307-100
100 Units
-30% 16, 78€ Regular price 23,97 €
0,168€/Plastic
Out of Stock
5149-125
125 Units
-20% 8, 06€ Regular price 10,08 €
0,065€/Plastic
In Stock.
8586-125
125 Units
-20% 57, 61€ Regular price 72,01 €
0,461€/Plastic
In Stock.
12305-100
100 Units
-20% 22, 39€ Regular price 27,99 €
0,224€/Plastic
Out of Stock
8760-125-2
250 Units
144, 93€
0,580€/Plastic
Out of Stock
8575-5
5 Units
-12% 1, 38€ Regular price 1,57 €
0,277€/Plastic
In Stock.
5206-125-4
500 Units
-15% 52, 33€ Regular price 61,56 €
0,105€/Foam
Out of Stock
8768-125-2
250 Units
129, 37€
0,517€/Plastic
Out of Stock
8589-63
63 Units
-20% 15, 17€ Regular price 18,96 €
0,241€/Plastic
In Stock.
12209-20
20 Units
6, 58€
0,329€/Plastic
Out of Stock