126, 08 €
2,522€/Plastic
In Stock
Plastic Platter Rectangular Shape Silver 55X37 cm
The price is for a pack of 50 Units.
Accesories
126, 08 €
2,522€/Plastic
In Stock
See more products
Looking for a way to take your culinary presentations to the next level without leaving a negative ecological footprint? PET plastic trays are the solution you're looking for. With an unbeatable finish, these trays are perfect for accompanying both the finest and simplest dishes.
Made of PET, polyethylene terephthalate, they stand out for their elegant shine, which adds a touch of sophistication to any presentation. But it's not just about aesthetics; PET is the most easily recycled plastic, making these trays an environmentally friendly choice at a time when environmental awareness is essential.
Still not convinced that PET trays are the smarter solution?
| Colour | Metallized |
|---|---|
| Total Dimensions | 55x37cm |
| Design | Rectangular |
| Material | rPET |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Width | 37 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Length | 55 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Price for | 50 |
7113-5-10
206, 76€
4,135€/ <b>46x30cm</b>
In Stock.
7114-5-10
243, 24€
4,865€/ <b>55x37cm</b>
In Stock.
11439-100
100 Units
44, 10€
0,441€/Paper
Out of Stock
11442-25
25 Units
54, 84€
2,194€/Paper
Out of Stock
84003-50-10
500 Units
66, 48€
0,133€/Plastic
Out of Stock
8494-50-16
800 Units
92, 49€
0,116€/Plastic
Out of Stock
5092-1-20
360 Units
67, 95€
0,189€/Plastic
Out of Stock
7087-5
10, 74€
1,720€/ Plastic
In Stock.
7123-10-5
128, 04€
2,561€/ Plastic
In Stock.
7116-5-10
50 Units
-10% 139, 94€ Regular price 155,49 €
2,799€/Plastic
Out of Stock
7112-5
-15% 14, 27€ Regular price 16,78 €
2,363€/ Plastic
In Stock.
7106-5
5 Units
32, 29€
6,459€/Plastic
In Stock.
110720-50-6
56, 87€
0,190€/ Plastic
Out of Stock
7092-10
13, 38€
1,071€/ Plastic
In Stock.
7112-5-10
-12% 118, 17€ Regular price 134,29 €
2,363€/ Plastic
Out of Stock
7114-5
30, 41€
4,865€/ Plastic
In Stock.
7109-10-5
91, 11€
1,822€/ Plastic
In Stock.
7116-5
5 Units
-15% 16, 52€ Regular price 19,43 €
3,304€/Plastic
Out of Stock
7108-10
14, 24€
1,140€/ Plastic
In Stock.
7184-5
14, 85€
2,376€/ Plastic
In Stock.
640203-10-10
148, 93€
1,489€/ Plastic
In Stock.
7124-10-5
161, 05€
3,221€/ Plastic
In Stock.
7095-5
10, 66€
1,706€/ Plastic
In Stock.
7176-5-10
82, 52€
1,650€/ Plastic
In Stock.