-25% 8, 64 €
1,728€/Plastic
In Stock
Plastic Platter Rectangular Shape Black 46X30 cm
Accesories
-25% 8, 64 €
1,728€/Plastic
In Stock
See more products
Looking for a way to take your culinary presentations to the next level without leaving a negative ecological footprint? PET plastic trays are the solution you're looking for. With an unbeatable finish, these trays are perfect for accompanying both the finest and simplest dishes.
Made of PET, polyethylene terephthalate, they stand out for their elegant shine, which adds a touch of sophistication to any presentation. But it's not just about aesthetics; PET is the most easily recycled plastic, making these trays an environmentally friendly choice at a time when environmental awareness is essential.
Still not convinced that PET trays are the smarter solution?
| Colour | Black |
|---|---|
| Total Dimensions | 46x30cm |
| Design | Rectangular |
| Material | Recicled PET |
| Product type | Tray |
| Shape | Rectangular |
| Width | 30 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 46 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 10 |
7108-10
14, 24€
1,140€/ <b>35x24cm</b>
In Stock.
7105-5
5 Units
24, 81€
4,961€/46x30cm
In Stock.
7106-5
5 Units
32, 29€
6,459€/55x37cm
In Stock.
7105-5
5 Units
24, 81€
4,961€/Plastic
In Stock.
7113-5
25, 85€
4,135€/ Plastic
In Stock.
7132-5-10
142, 80€
2,856€/ Plastic
In Stock.
7090-5
5 Units
32, 28€
6,457€/Plastic
In Stock.
7123-10
32, 00€
2,561€/ Plastic
In Stock.
7116-5-10
50 Units
-10% 139, 94€ Regular price 155,49 €
2,799€/Plastic
Out of Stock
110608-50
15, 19€
0,243€/ Plastic
In Stock.
7172-5-3
43, 85€
2,923€/ Plastic
In Stock.
7134-5-10
270, 05€
5,401€/ Plastic
In Stock.
7114-5-10
243, 24€
4,865€/ Plastic
In Stock.
7123-10-5
128, 04€
2,561€/ Plastic
In Stock.
10545-25
30, 98€
1,239€/ Plastic
In Stock.
7183-5
13, 03€
2,085€/ Plastic
In Stock.
110719-50
10, 94€
0,175€/ Plastic
In Stock.
7116-5
5 Units
-15% 16, 52€ Regular price 19,43 €
3,304€/Plastic
Out of Stock
7113-5
25, 85€
4,135€/ Plastic
In Stock.
7092-10
13, 38€
1,071€/ Plastic
In Stock.
7182-5
10, 68€
1,709€/ Plastic
In Stock.