8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/20,32x15,87cm
In Stock.
Plastic Deli Container Clear 2C 565ml (500 Units)
4 bags of 125 Units. 500 Units Total.
See more products
Imagine running a takeaway or home delivery business where every dish you prepare arrives on your customers' tables with the same freshness and quality as if they were sitting in your own establishment. That's where OPS plastic containers come in, your faithful allies in this culinary mission.
What sets them apart? They are made of OPS plastic, a variant of polystyrene derived from PS. This material is so versatile that it retains its shape and strength even with hot food, offering you a wide range of applications.
If your idea is to serve food fresh from the kitchen, even if it's miles away, we tell you more.
Have you ever found yourself with a package and an accessory that just don't fit? The frustration is real. That's why, although this packaging doesn't come with a lid, we've simplified the process for you. In the accessories section of the product, you'll find a lid specifically designed to fit perfectly with this container.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 20,32x15,87cm |
| Design | ClearPac |
| Material | OPS (Polystyrene) |
| Product type | Soportes para Portar Tacos |
| Total capacity | 565 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3,81 cm |
| Width | 15,87 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 20,32 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 125 |
8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/20,32x15,87cm
In Stock.
8585-125-4
125 Units
-12% 136, 70€ Regular price 155,34 €
1,094€/20,14x15,74cm
In Stock.
8585-125-4
125 Units
-12% 136, 70€ Regular price 155,34 €
1,094€/Plastic
In Stock.
8584-63-4
252 Units
-12% 169, 11€ Regular price 192,17 €
0,671€/Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
12213-20-16
320 Units
72, 31€
0,226€/Plastic
Out of Stock
13722-20
20 Units
-20% 17, 41€ Regular price 21,76 €
0,870€/Paper
In Stock.
5206-125
125 Units
-10% 17, 32€ Regular price 19,24 €
0,139€/Foam
Out of Stock
8590-63-8
504 Units
-25% 102, 84€ Regular price 137,12 €
0,204€/Plastic
Out of Stock
11129-250-16
4.000 Units
-10% 85, 90€ Regular price 95,44 €
0,021€/Plastic
Out of Stock
10287-50
50 Units
55, 56€
1,111€/Sugarcane
Out of Stock
11131-250-10
2.500 Units
99, 90€
0,040€/Plastic
Out of Stock
8190-50
17, 74€
0,284€/ Plastic
In Stock.
4912-40-9
360 Units
100, 74€
0,280€/Paper
Out of Stock
8571-63
63 Units
-20% 16, 79€ Regular price 20,99 €
0,267€/Plastic
In Stock.
10532-15
15 Units
14, 30€
0,954€/Plastic
Out of Stock
8573-5
5 Units
-12% 1, 24€ Regular price 1,41 €
0,248€/Plastic
Out of Stock
22001-100-30
3.000 Units
149, 83€
0,050€/Plastic
Out of Stock
9112-75
75 Units
19, 65€
0,262€/Plastic
Out of Stock
12306-100-6
600 Units
-12% 118, 22€ Regular price 134,35 €
0,197€/Plastic
Out of Stock
5152-100
125 Units
3, 84€
0,031€/Plastic
Out of Stock