8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/20,32x15,87cm
In Stock.
Plastic Deli Container Clear 2C 355ml (500 Units)
4 bags of 125 Units. 500 Units Total.
See more products
Imagine running a takeaway or home delivery business where every dish you prepare arrives on your customers' tables with the same freshness and quality as if they were sitting in your own establishment. That's where OPS plastic containers come in, your faithful allies in this culinary mission.
What sets them apart? They are made of OPS plastic, a variant of polystyrene derived from PS. This material is so versatile that it retains its shape and strength even with hot food, offering you a wide range of applications.
If your idea is to serve food fresh from the kitchen, even if it's miles away, we tell you more.
Have you ever found yourself with a package and an accessory that just don't fit? The frustration is real. That's why, although this packaging doesn't come with a lid, we've simplified the process for you. In the accessories section of the product, you'll find a lid specifically designed to fit perfectly with this container.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 20,14x15,74cm |
| Design | ClearPac |
| Material | OPS (Polystyrene) |
| Product type | Soportes para Portar Tacos |
| Total capacity | 355 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3,81 cm |
| Width | |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 15,24 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 125 |
8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/20,32x15,87cm
In Stock.
8585-125-4
125 Units
-12% 136, 70€ Regular price 155,34 €
1,094€/20,14x15,74cm
In Stock.
8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/Plastic
In Stock.
8584-63-4
252 Units
-12% 169, 11€ Regular price 192,17 €
0,671€/Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
4459-50-20
1.000 Units
-12% 75, 85€ Regular price 86,19 €
0,076€/Plastic
Out of Stock
8587-63
63 Units
-20% 13, 53€ Regular price 16,92 €
0,215€/Plastic
Out of Stock
8735-25
25 Units
-20% 7, 45€ Regular price 9,32 €
0,298€/Plastic
In Stock.
8590-63
63 Units
-35% 13, 93€ Regular price 21,43 €
0,221€/Plastic
Out of Stock
8771-125
125 Units
-30% 84, 18€ Regular price 120,26 €
0,673€/Plastic
In Stock.
33009-50
50 Units
15, 68€
0,314€/Foam
Out of Stock
540602-50
50 Units
-20% 8, 20€ Regular price 10,26 €
0,164€/Plastic
Out of Stock
8591-63
63 Units
-20% 17, 31€ Regular price 21,63 €
0,275€/Plastic
In Stock.
5201-125
125 Units
-15% 21, 22€ Regular price 24,96 €
0,170€/Foam
Out of Stock
8590-63-8
504 Units
-25% 102, 84€ Regular price 137,12 €
0,204€/Plastic
Out of Stock
4912-40
40 Units
13, 99€
0,350€/Paper
Out of Stock
5206-125
125 Units
-10% 17, 32€ Regular price 19,24 €
0,139€/Foam
Out of Stock
8776-100-2
200 Units
173, 71€
0,869€/Plastic
Out of Stock
5210-125
125 Units
37, 50€
0,300€/Foam
Out of Stock
8571-63-16
1.008 Units
-12% 236, 53€ Regular price 268,79 €
0,235€/Plastic
In Stock.
12216-20-16
320 Units
68, 09€
0,213€/Plastic
Out of Stock