39001-25
2, 80€
0,078€/ Paper
In Stock.
Round sauce soup Bowl with hinged lid, disposable and recyclable, 80ml transparent, made of APET. Perfect for cold food.
With this product also buy
39001-25
2, 80€
0,078€/ Paper
In Stock.
4959-100
4, 16€
0,033€/ Paper
In Stock.
10576-250
15, 14€
0,048€/ Paper
In Stock.
12185-405
40, 57€
0,100€/ Plastic
In Stock.
See more products
Have you ever thought about how the presentation of your dishes can influence the dining experience? Make the service you offer your customers excellent and give them the opportunity to taste your recipes at home as if they were fresh from your kitchen with PET plastic containers.
What makes them stand out? They are made of PET plastic, which allows your preparations to look like never before thanks to the transparency and resistance that characterises this material. Cold or lukewarm, the food inside is preserved better than ever.
Are you interested in preserving your food safely without worrying? We tell you more about them.
Have you heard of hinged lid packaging? These innovative containers are not only practical, but also guarantee a perfect airtight seal. Forget the constant search for the right lid; with the hinged lid, sealing is instant and secure - the ideal choice for those who value simplicity and functionality in one product!
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 80 ml |
| Design | Enjoy your Meal |
| Material | APET |
| Product type | Recipientees de Plástico para Salsas |
| Total capacity | 80 ml |
| Diameter | Ø7cm |
| Shape | Round |
| Height | 3,8 cm |
| Width | 7 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 450 |
12182-450
33, 03€
0,073€/ <b>50</b> <em>ml</em>
In Stock.
12183-450
37, 52€
0,083€/ 80 ml
In Stock.
12184-405
35, 52€
0,088€/ <b>100</b> <em>ml</em>
In Stock.
12185-405
40, 57€
0,100€/ <b>125</b> <em>ml</em>
In Stock.
13920-100
5, 90€
0,047€/ PP
In Stock.
9659-100-10
-12% 41, 53€ Regular price 47,19 €
0,042€/ Souffle
In Stock.
9286-100
10, 13€
0,081€/ PLA
In Stock.
Product Reviews / Q&A
22003-50
5, 53€
0,088€/ PP
Out of Stock
5149-125-20
2.500 Units
-12% 141, 96€ Regular price 161,32 €
0,057€/Plastic
In Stock.
9662-100
-20% 7, 99€ Regular price 9,98 €
0,070€/ Souffle
In Stock.
9656-100
22, 71€
0,182€/ PP
In Stock.
13731-100-10
25, 92€
0,026€/ Cup
Out of Stock
10439-250
250 Units
-15% 21, 94€ Regular price 25,82 €
0,088€/Plastic
Out of Stock
11892-100-20
127, 20€
0,064€/ PLA
In Stock.
9284-200
14, 58€
0,058€/ PLA
In Stock.
13734-50-20
-10% 26, 34€ Regular price 29,27 €
0,026€/ Plastic
In Stock.
13404-100
8, 54€
0,068€/ PLA
Out of Stock
9285-200-25
245, 94€
0,049€/ Lid
In Stock.
11894-100-20
119, 21€
0,060€/ Lid
In Stock.
5151-125
125 Units
-20% 9, 70€ Regular price 12,12 €
0,078€/Plastic
Out of Stock
13405-50-20
50, 09€
0,050€/ Lid
Out of Stock
11132-50
1, 84€
0,029€/ Lid
Out of Stock
13733-100-10
31, 38€
0,031€/ Cup
Out of Stock