4499-50
12, 09€
0,193€/ Plastic
In Stock.
Round sauce soup Bowl with hinged lid, disposable and recyclable, 125ml transparent, made of APET. Perfect for cold food.
With this product also buy
4499-50
12, 09€
0,193€/ Plastic
In Stock.
5290-25
4, 02€
0,113€/ Paper
In Stock.
5931-50-40
249, 70€
0,125€/ Paper
In Stock.
12182-450
33, 03€
0,073€/ Plastic
In Stock.
12183-450
37, 52€
0,083€/ Plastic
In Stock.
13517-50-20
25, 91€
0,026€/ Kraft
In Stock.
See more products
Have you ever thought about how the presentation of your dishes can influence the dining experience? Make the service you offer your customers excellent and give them the opportunity to taste your recipes at home as if they were fresh from your kitchen with PET plastic containers.
What makes them stand out? They are made of PET plastic, which allows your preparations to look like never before thanks to the transparency and resistance that characterises this material. Cold or lukewarm, the food inside is preserved better than ever.
Are you interested in preserving your food safely without worrying? We tell you more about them.
Have you heard of hinged lid packaging? These innovative containers are not only practical, but also guarantee a perfect airtight seal. Forget the constant search for the right lid; with the hinged lid, sealing is instant and secure - the ideal choice for those who value simplicity and functionality in one product!
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 125ml |
| Design | Enjoy your Meal |
| Material | APET |
| Product type | Recipientees de Plástico para Salsas |
| Total capacity | 125 ml |
| Diameter | Ø7cm |
| Shape | Round |
| Height | 5,9 cm |
| Width | 7 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 405 |
12182-450
33, 03€
0,073€/ <b>50</b> <em>ml</em>
In Stock.
12183-450
37, 52€
0,083€/ 80 ml
In Stock.
12184-405
35, 52€
0,088€/ <b>100</b> <em>ml</em>
In Stock.
12185-405
40, 57€
0,100€/ <b>125</b> <em>ml</em>
In Stock.
Product Reviews / Q&A
9964-100
36, 29€
0,290€/ Plastic
In Stock.
40006-100
3, 38€
0,027€/ Lid
Out of Stock
5151-125
125 Units
-20% 9, 70€ Regular price 12,12 €
0,078€/Plastic
Out of Stock
13734-50
-25% 1, 37€ Regular price 1,83 €
0,026€/ Plastic
In Stock.
11132-50-20
29, 28€
0,029€/ Lid
Out of Stock
5149-125-20
2.500 Units
-12% 141, 96€ Regular price 161,32 €
0,057€/Plastic
In Stock.
9659-100-10
-12% 41, 53€ Regular price 47,19 €
0,042€/ Souffle
In Stock.
11892-100-20
127, 20€
0,064€/ PLA
In Stock.
9285-200
12, 29€
0,049€/ Lid
In Stock.
9284-200
14, 58€
0,058€/ PLA
In Stock.
13402-100
6, 96€
0,056€/ PLA
In Stock.
12182-450
33, 03€
0,073€/ Plastic
In Stock.
11892-100
7, 95€
0,064€/ PLA
In Stock.
22003-50-20
88, 46€
0,088€/ PP
Out of Stock
13403-100-10
61, 08€
0,061€/ PLA
Out of Stock
13919-100-10
30, 25€
0,030€/ PP
In Stock.
5149-125
125 Units
-20% 8, 06€ Regular price 10,08 €
0,065€/Plastic
In Stock.