5977-25
14, 94€
0,478€/ Palm
In Stock.
Paper Tray Rectangular shape Silver 18x24cm (100 Units)
The price is for a pack of 100 Units.
With this product also buy
5977-25
14, 94€
0,478€/ Palm
In Stock.
6077-100
51, 78€
0,414€/ Paper
In Stock.
6153-1
18, 94€
15,149€/ Novotex
In Stock.
6221-20
5, 71€
0,229€/ Reusable
In Stock.
6221-20-10
45, 74€
0,229€/ Reusable
In Stock.
110714-250
13, 41€
0,043€/ Paper
In Stock.
See more products
Who hasn't ever gone to their favourite bakery to buy cakes for a celebration? A classic. With these disposable cardboard trays you will win over any customer not only because of how good your preparations are, but also because of the fantastic presentation they will have.
Their advantages make them the ideal complement not only for patisseries, but also for serving appetizers, canapés, tapas or sweets at any event or catering event. We are sure you will be surprised.
Recycle this product without any problem once its useful life is over. You only have to pay attention to the material it is made of to know in which container you will have to dispose of it.
Do you want to serve any type of food and not have your tray deformed before your customers have started eating? Don't worry, with cardboard trays with PET lamination you will have maximum protection and durability. They are very resistant thanks to their thin protective film, which allows you to present on them all the food and preparations you can think of.
Trays with PET lamination are single-use trays, an important advantage in terms of maintenance. Once used, simply dispose of them in the cardboard container for recycling.
| Colour | Metallized |
|---|---|
| Total Dimensions | 18x24cm |
| Design | Square |
| Material | Cardboard |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 2 mm cm |
| Width | 18 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 24 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 100 |
11435-100
14, 50€
0,116€/ <b>14x21cm</b>
In Stock.
6345-100
24, 50€
0,196€/ <b>18x24cm</b>
In Stock.
11438-100
35, 30€
0,282€/ <b>22x28cm</b>
In Stock.
6077-100
51, 78€
0,414€/ <b>25x34cm</b>
In Stock.
6345-100
24, 50€
0,196€/ <b>Metallized</b>
In Stock.
11397-100
-25% 17, 07€ Regular price 22,76 €
0,171€/ <b>Black</b>
In Stock.
52003-100
18, 56€
0,149€/ <b>White</b>
In Stock.
Product Reviews / Q&A
11398-100-8
193, 70€
0,242€/ Paper
Out of Stock
11419-100
38, 08€
0,305€/ Paper
In Stock.
11414-100-10
76, 64€
0,077€/ Paper
In Stock.
11428-100-4
167, 65€
0,419€/ Paper
In Stock.
5182-50-20
1.000 Units
76, 96€
0,077€/Plastic
Out of Stock
11646-50
68, 30€
1,366€/ Paper
In Stock.
12176-100-20
174, 63€
0,087€/ Paper
In Stock.
11647-10
17, 39€
1,739€/ Paper
In Stock.
13893-50-12
89, 85€
0,150€/ Paper
In Stock.
13443-50-16
66, 89€
0,084€/ Paper
In Stock.
11423-100-14
1.400 Units
162, 39€
0,116€/Paper
Out of Stock
13875-25
31, 85€
1,274€/ Kraft
In Stock.
11647-50
69, 59€
1,392€/ Paper
In Stock.
11438-100-6
169, 44€
0,282€/ Paper
In Stock.
11418-100
25, 23€
0,202€/ Paper
In Stock.
12295-50-6
99, 09€
0,330€/ Paper
In Stock.
11637-50
64, 94€
1,299€/ Paper
In Stock.
52006-50
38, 87€
0,622€/ Paper
In Stock.
11398-100
30, 26€
0,242€/ Paper
In Stock.
6346-50
50 Units
61, 25€
1,225€/Paper
Out of Stock
13876-50
36, 52€
0,730€/ Kraft
In Stock.