5336-50
11, 29€
0,181€/ Plastic
In Stock.
Round sauce soup Bowl with hinged lid, disposable and recyclable, 750 ml transparent, made of PET. Perfect for cold food.
With this product also buy
5336-50
11, 29€
0,181€/ Plastic
In Stock.
9962-100
21, 42€
0,171€/ Plastic
In Stock.
9963-100
28, 13€
0,225€/ Plastic
In Stock.
See more products
Have you ever thought about how the presentation of your dishes can influence the dining experience? Make the service you offer your customers excellent and give them the opportunity to taste your recipes at home as if they were fresh from your kitchen with PET plastic containers.
What makes them stand out? They are made of PET plastic, which allows your preparations to look like never before thanks to the transparency and resistance that characterises this material. Cold or lukewarm, the food inside is preserved better than ever.
Are you interested in preserving your food safely without worrying? We tell you more about them.
Have you heard of hinged lid packaging? These innovative containers are not only practical, but also guarantee a perfect airtight seal. Forget the constant search for the right lid; with the hinged lid, sealing is instant and secure - the ideal choice for those who value simplicity and functionality in one product!
| Colour | Clear |
|---|---|
| Design | Extra Stiff |
| Material | PET |
| Product type | Envases Bisagra Frío PET |
| Total capacity | 750ml |
| Shape | Rectangular |
| Height | 4,9 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 13,8 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 50 |
Product Reviews / Q&A
11033-50
50 Units
27, 77€
0,555€/Plastic
Out of Stock
5339-50
31, 86€
0,510€/ Plastic
In Stock.
11067-115
-10% 85, 42€ Regular price 94,91 €
0,743€/ Plastic
In Stock.
11062-220
159, 10€
0,723€/ Plastic
In Stock.
11029-50
-25% 9, 85€ Regular price 13,13 €
0,189€/ Plastic
In Stock.
12189-480
162, 72€
0,339€/ Plastic
In Stock.
11044-220
152, 16€
0,692€/ Plastic
In Stock.
12190-480
163, 99€
0,342€/ Plastic
In Stock.
11040-220
128, 94€
0,586€/ Plastic
In Stock.
11032-50
50 Units
-20% 17, 59€ Regular price 21,99 €
0,352€/Plastic
Out of Stock
11056-220
220 Units
148, 82€
0,676€/Plastic
Out of Stock
11032-50-7
350 Units
-10% 110, 78€ Regular price 123,09 €
0,317€/Plastic
Out of Stock
11030-50-18
-10% 186, 84€ Regular price 207,60 €
0,208€/ Plastic
In Stock.
5338-50
18, 56€
0,297€/ Plastic
In Stock.
11031-50
50 Units
16, 76€
0,335€/Plastic
Out of Stock
11037-220
117, 39€
0,534€/ Plastic
In Stock.