45006-1
24, 15€
19,324€/ Paper
In Stock.
Plastic cup made of PS in Pink colour with 200ml capacity ideal for all kind of celebrations and catering.
Price is for a pack of 50 units.
With this product also buy
45006-1
24, 15€
19,324€/ Paper
In Stock.
51003-100
1, 63€
0,013€/ Plastic
In Stock.
8248-25
1, 69€
0,054€/ Plastic
In Stock.
8308-25
1, 69€
0,054€/ Plastic
In Stock.
8333-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
In Stock.
9025-750
3, 84€
0,004€/ Paper
In Stock.
See more products
Wondering why disposable PS plastic cups are the perfect choice for your celebrations or business? Their versatility makes them the ideal choice for a variety of occasions, whether at home, at a picnic or on the beach, adding a practical touch.
Polystyrene (PS) stands out as an ideal material for the manufacture of cups thanks to its unique combination of lightness and practicality. What does that mean for your cups? They are easy to handle and transport, but at the same time, they can withstand the hustle and bustle of any celebration. Their versatility makes them the perfect choice.
Now, do you want to know more about all the advantages of these disposable cups?
| Colour | Pink |
|---|---|
| Total Dimensions | 200 ml |
| Design | Color |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 200 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,7 cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 8,1 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Cheap |
| Price for | 50 |
12130-30
30 Units
-20% 3, 15€ Regular price 3,93 €
0,105€/Reusable
In Stock.
12133-30
30 Units
-20% 3, 15€ Regular price 3,93 €
0,105€/Reusable
In Stock.
8333-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
In Stock.
8248-25
1, 69€
0,054€/ Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
84004-50
50 Units
8, 57€
0,171€/Plastic
Out of Stock
11777-25
25 Units
1, 40€
0,056€/Compostable
Out of Stock
13004-100
100 Units
2, 02€
0,020€/Small
Out of Stock
7510-50
50 Units
17, 18€
0,344€/Reusable
In Stock.
8413-8
8 Units
-20% 2, 53€ Regular price 3,16 €
0,316€/Reusable
In Stock.
8248-25-20
27, 10€
0,054€/ Plastic
In Stock.
8698-100-10
1.000 Units
-10% 65, 93€ Regular price 73,25 €
0,066€/Plastic
Out of Stock
8713-50
50 Units
21, 08€
0,422€/Plastic
Out of Stock
8705-100-10
1.000 Units
80, 08€
0,080€/Plastic
Out of Stock
8230-50-30
50 Units
-12% 69, 00€ Regular price 78,41 €
1,380€/Plastic
Out of Stock
8343-50-30
1.500 Units
78, 41€
0,052€/Plastic
Out of Stock
8713-50-10
500 Units
168, 63€
0,337€/Plastic
Out of Stock
11916-50
50 Units
19, 59€
0,392€/Compostable
Out of Stock
7841-1
1 Units
98, 81€
98,810€/Reusable
In Stock.
8720-20-25
500 Units
-25% 106, 70€ Regular price 142,27 €
0,213€/Foam
Out of Stock
6005-100
100 Units
6, 59€
0,066€/Lid
Out of Stock
8700-100
100 Units
8, 03€
0,080€/Plastic
Out of Stock
7512-8
8 Units
9, 96€
1,244€/Reusable
Out of Stock
11916-50-20
1.000 Units
313, 44€
0,313€/Compostable
Out of Stock