45006-1
24, 15€
19,324€/ Paper
In Stock.
Plastic cup made of PS in Light Blue colour with 200ml capacity ideal for all kind of celebrations and catering.
Price is for a pack of 50 units.
With this product also buy
45006-1
24, 15€
19,324€/ Paper
In Stock.
8545-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
In Stock.
9025-750
3, 84€
0,004€/ Paper
In Stock.
12786-1
12, 35€
9,882€/ Antibacterial
In Stock.
See more products
Wondering why disposable PS plastic cups are the perfect choice for your celebrations or business? Their versatility makes them the ideal choice for a variety of occasions, whether at home, at a picnic or on the beach, adding a practical touch.
Polystyrene (PS) stands out as an ideal material for the manufacture of cups thanks to its unique combination of lightness and practicality. What does that mean for your cups? They are easy to handle and transport, but at the same time, they can withstand the hustle and bustle of any celebration. Their versatility makes them the perfect choice.
Now, do you want to know more about all the advantages of these disposable cups?
| Colour | Blue |
|---|---|
| Total Dimensions | 200 ml |
| Design | Color |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 200 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,4 cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Cheap |
| Price for | 50 |
12130-30
30 Units
-20% 3, 15€ Regular price 3,93 €
0,105€/Reusable
In Stock.
12133-30
30 Units
-20% 3, 15€ Regular price 3,93 €
0,105€/Reusable
In Stock.
8545-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
In Stock.
8248-25
1, 69€
0,054€/ Plastic
In Stock.
Product Reviews / Q&A
110694-50-10
500 Units
37, 13€
0,074€/Cornstarch
Out of Stock
13004-100
100 Units
2, 02€
0,020€/Small
Out of Stock
125uses
7896-20-20
400 Units
-12% 282, 77€ Regular price 321,33 €
0,707€/Reusable
In Stock.
7896-20
20 Units
-20% 16, 07€ Regular price 20,08 €
0,803€/Reusable
In Stock.
8343-50-30
1.500 Units
78, 41€
0,052€/Plastic
Out of Stock
125uses
7894-20-20
400 Units
-12% 282, 77€ Regular price 321,33 €
0,707€/Reusable
In Stock.
9868-100-10
1.000 Units
65, 36€
0,065€/Plastic
Out of Stock
7894-20
20 Units
-20% 16, 07€ Regular price 20,08 €
0,803€/Reusable
In Stock.
10223-10-16
160 Units
50, 29€
0,314€/Sugarcane
Out of Stock
7934-20
20 Units
12, 09€
0,604€/Reusable
In Stock.
7933-20
20 Units
12, 09€
0,604€/Reusable
In Stock.
8076-20-40
800 Units
105, 00€
0,131€/Lid
In Stock.
8333-50-30
1.500 Units
-12% 69, 00€ Regular price 78,41 €
0,046€/Plastic
Out of Stock
8343-50
50 Units
3, 27€
0,065€/Plastic
Out of Stock
8709-100
100 Units
13, 40€
0,134€/Plastic
Out of Stock
8712-50
50 Units
6, 45€
0,129€/Plastic
Out of Stock
8413-8-16
128 Units
-12% 35, 59€ Regular price 40,44 €
0,278€/Reusable
Out of Stock
8556-20-30
600 Units
43, 34€
0,072€/Plastic
Out of Stock