22004-100
10, 35€
0,083€/ Plastic
In Stock.
20uses
Reusable translucent cup made of PP with a capacity of 330ml. Unbreakable and high quality.
With this product also buy
22004-100
10, 35€
0,083€/ Plastic
In Stock.
22005-100
5, 29€
0,042€/ Plastic
In Stock.
4841-100
16, 63€
0,133€/ Plastic
In Stock.
9277-1-6
26, 16€
4,360€/ Reusable
In Stock.
7308-25
14, 64€
0,469€/ Reusable
In Stock.
7461-25
42, 22€
1,351€/ Reusable
In Stock.
See more products
Durable PP plastic cups occupy a special place in the world of hospitality and events thanks to their exceptional durability and versatility. But what really makes them stand out? Pretty much everything. They're ideal for a variety of environments, including swimming pools and outdoor spaces, as they resist drops and don't break easily.
Polypropylene (PP) is the star material behind these cups, known for its reusability and unmatched strength. These qualities make PP Durables plastic cups a popular choice in a variety of applications.
Want to explore further what these PP plastic cups have to offer? We're here to tell you all about it!
| Total Dimensions | 330 ml |
|---|---|
| Design | Cocktail |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Durable Reusable Cup |
| Uses | Restaurants and Catering |
| Total capacity | 330 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 5,3 cm |
| Top diameter | 7,3 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 11,7 cm |
| Width | 7,3 cm |
| Food Contact | Yes |
| Intrastat | 39241000 |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 16 |
61001-15
-20% 6, 21€ Regular price 7,76 €
0,364€/ Reusable
In Stock.
11928-14
8, 02€
0,458€/ Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A
13349-1-6
32, 46€
5,411€/ Reusable
In Stock.
9512-5
2, 20€
0,353€/ Durable
In Stock.
13077-5
10, 44€
1,670€/ Reusable
.
9432-5-20
75, 02€
0,750€/ Durable
In Stock.
13530-1-72
59, 90€
0,832€/ Reusable
In Stock.
7491-8-15
183, 69€
1,531€/ Reusable
In Stock.
4149-16-24
185, 42€
0,483€/ Reusable
In Stock.
12501-1
3, 39€
3,277€/ Reusable
.
9432-5
4, 69€
0,750€/ Durable
In Stock.
7857-1-6
35, 28€
5,881€/ Reusable
In Stock.
12463-100
5, 08€
0,041€/ Shot
In Stock.
7852-1-6
-10% 21, 93€ Regular price 24,37 €
3,655€/ Reusable
In Stock.
11712-5
10, 73€
1,716€/ Reusable
In Stock.
61001-15-20
-12% 109, 25€ Regular price 124,15 €
0,364€/ Reusable
In Stock.
7485-8-12
169, 87€
1,769€/ Reusable
In Stock.
13254-1
1, 04€
0,832€/ Reusable
In Stock.