8174-50-18
172, 04€
0,191€/ <b>90</b> <em>ml</em>
In Stock.
Transparent Plastic Coffee Cup 90ml in Polystyrene (PS). Special for events or celebrations such as caterings, parties, weddings, communions...
See more products
PS plastic cups are the perfect choice for those looking for practicality and style! These coffee mugs are light and easy to carry, which will make them the essential allies of your business. Whether for your customers to enjoy a coffee in your premises or at events and celebrations, PS cups are a versatile and safe choice.
Polystyrene, also known as PS, is a material widely recognised for its strength and durability. These mugs are designed to withstand daily use without breaking easily, giving you peace of mind that you have a safe and durable product.
Want to know more about these cups? We'll tell you all their advantages!
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 90 ml |
| Design | Round |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Tazas plástico reutilizable duras |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 90 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 6,5 cm |
| Shape | Circle |
| Height | 3,4 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Luxury |
| Price for | 900 |
8174-50-18
172, 04€
0,191€/ <b>90</b> <em>ml</em>
In Stock.
8175-25-40
278, 13€
0,278€/ <b>190</b> <em>ml</em>
In Stock.
Product Reviews / Q&A
12751-250
19, 67€
0,063€/ Wooden
In Stock.
4840-40
6, 28€
0,126€/ Reusable
Out of Stock
9432-5-20
75, 02€
0,750€/ Durable
In Stock.
8172-50
50 Units
-25% 4, 80€ Regular price 6,40 €
0,096€/Reusable
In Stock.
8179-25-40
1.000 Units
264, 43€
0,264€/Reusable
In Stock.
8177-50
50 Units
10, 65€
0,213€/Reusable
In Stock.
4840-40-30
150, 67€
0,126€/ Reusable
Out of Stock
8178-25
8, 26€
0,264€/ Reusable
In Stock.
8179-25
25 Units
8, 26€
0,331€/Reusable
In Stock.
8178-25-40
264, 43€
0,264€/ Reusable
In Stock.
9427-5
3, 93€
0,629€/ Durable
In Stock.
9432-5
4, 69€
0,750€/ Durable
In Stock.
9427-5-20
62, 92€
0,629€/ Durable
In Stock.
9426-5
3, 53€
0,566€/ Durable
In Stock.
4429-40
6, 58€
0,132€/ Reusable
Out of Stock
9512-5
2, 20€
0,353€/ Durable
In Stock.
8177-50-18
900 Units
153, 36€
0,170€/Reusable
Out of Stock