8174-50-18
172, 04€
0,191€/ Reusable
In Stock.
Transparent Plastic Coffee Cup 80ml made of Polystyrene (PS), disposable, single use. Perfect for any celebration.
See more products
PS plastic cups are the perfect choice for those looking for practicality and style! These coffee mugs are light and easy to carry, which will make them the essential allies of your business. Whether for your customers to enjoy a coffee in your premises or at events and celebrations, PS cups are a versatile and safe choice.
Polystyrene, also known as PS, is a material widely recognised for its strength and durability. These mugs are designed to withstand daily use without breaking easily, giving you peace of mind that you have a safe and durable product.
Want to know more about these cups? We'll tell you all their advantages!
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 80 ml |
| Design | Catering |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Mug |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 80 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 6 cm |
| Shape | Circle |
| Height | 5,7 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 1200 |
8174-50-18
172, 04€
0,191€/ Reusable
In Stock.
8176-50-18
160, 66€
0,179€/ Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A
11399-100
35, 76€
0,286€/ Paper
In Stock.
11415-100
-15% 6, 12€ Regular price 7,20 €
0,058€/ Paper
In Stock.
210911-12
12 Units
-30% 2, 77€ Regular price 3,95 €
0,231€/Reusable
Out of Stock
6287-24
7, 37€
0,246€/ Bamboo
In Stock.
7987-15
19, 67€
0,629€/ Reusable
In Stock.
9432-5-20
75, 02€
0,750€/ Durable
In Stock.
8177-50-18
900 Units
153, 36€
0,170€/Reusable
Out of Stock
8175-25-40
278, 13€
0,278€/ Reusable
In Stock.
9427-5
3, 93€
0,629€/ Durable
In Stock.
9426-5-20
56, 63€
0,566€/ Durable
In Stock.
9427-5-20
62, 92€
0,629€/ Durable
In Stock.
8175-25
8, 69€
0,278€/ Reusable
In Stock.
8176-50
11, 16€
0,179€/ Reusable
In Stock.
9512-5-20
35, 33€
0,353€/ Durable
In Stock.
4429-40
6, 58€
0,132€/ Reusable
Out of Stock
8177-50
50 Units
10, 65€
0,213€/Reusable
In Stock.
8176-50-18
160, 66€
0,179€/ Reusable
In Stock.
8179-25
25 Units
8, 26€
0,331€/Reusable
In Stock.
8178-25-40
264, 43€
0,264€/ Reusable
In Stock.
9426-5
3, 53€
0,566€/ Durable
In Stock.
4840-40
6, 28€
0,126€/ Reusable
Out of Stock