4088-20
2, 59€
0,104€/ Paper
In Stock.
Straw with Straight Spoon is used in catering, ice cream parlours and children's events or catering.
With this product also buy
4088-20
2, 59€
0,104€/ Paper
In Stock.
13463-50
18, 13€
0,290€/ Salad
In Stock.
13730-50
-20% 8, 03€ Regular price 10,04 €
0,141€/ Reusable
In Stock.
Are you looking for a different touch to your drinks and for your customers to enjoy them comfortably? Paper straws are the perfect solution. Not only do they add colour to the decoration of your soft drinks, juices, smoothies and cocktails, but they are also environmentally friendly.
Our grommets are made using paper from sustainable sources. The manufacturing process involves forming a paper tube with a diameter suitable for use as a straw. The paper used in their production is completely safe and suitable for consumption.
However, you may be wondering what the real benefits of using paper straws in your venue are. Let us tell you!
A mix of different colours, details and decorations for your straws, which you can combine perfectly with the rest of the elements of your establishment to provide a total aesthetic experience and create a unique and eye-catching set for your services and events.
A true commitment to creativity and the attractiveness of your hospitality business!
| Colour | Assortment |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø0,8x21cm |
| Design | Stripes |
| Material | Paper |
| Product type | Wine Glass |
| Uses | Drinks |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 8 mm |
| Shape | Elongated |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236990 |
| Length | 21 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 100 |
13635-100
3, 94€
0,032€/ <b>Ø0,8x23,5cm</b>
In Stock.
12009-100
11, 22€
0,090€/ <b>Ø0,8x21cm</b>
In Stock.
10348-250
12, 17€
0,039€/ <b>Ø0,6x23cm</b>
In Stock.
4138-50
4, 22€
0,067€/ <b>Ø1x21cm</b>
In Stock.
Product Reviews / Q&A
9640-100
2, 90€
0,020€/ Paper
In Stock.
5381-1-12
12 Units
209, 38€
17,448€/Plastic
Out of Stock
13624-250
250 Units
-25% 6, 97€ Regular price 9,29 €
0,028€/Paper
Out of Stock
5381-1
1 Units
21, 82€
21,816€/Plastic
In Stock.
13637-100
100 Units
15, 86€
0,159€/Paper
Out of Stock
9282-50-60
106, 58€
0,036€/ Straight
In Stock.
13630-100
6, 01€
0,048€/ Paper
In Stock.
13633-100
3, 53€
0,028€/ Straight
In Stock.
13637-100-10
1.000 Units
126, 90€
0,127€/Paper
Out of Stock
10328-100-30
3.000 Units
-15% 68, 25€ Regular price 80,30 €
0,023€/Paper
Out of Stock
9579-100-60
122, 82€
0,020€/ Paper
In Stock.
9632-100
4, 44€
0,036€/ Paper
In Stock.
9282-50
2, 21€
0,036€/ Straight
In Stock.
13636-100
100 Units
14, 19€
0,142€/Paper
Out of Stock
10328-100
100 Units
3, 35€
0,034€/Paper
Out of Stock
4138-50
4, 22€
0,067€/ Paper
In Stock.