4365-100
42, 53€
0,425€/ Paper
In Stock.
20uses
Rectangular tray made of Gold coloured PP, 33x23cm, ideal for serving appetizers or desserts in catering, buffet, among other events.
Price is for a pack of 2 units.
See more products
Looking for the perfect tray to suit any occasion? You've found it! Our PP plastic trays are the ideal choice. These trays stand out for their versatility to adapt to different situations, whether for formal events that require sophistication or for more casual moments. They will become a must in your services.
But why PP? Polypropylene, better known as PP, makes these trays extremely durable and resistant, giving you the peace of mind that your trays will withstand whatever you decide to serve on them. In addition, their design makes them lightweight and easy to carry, making them effortless to handle.
Want to know all the advantages of PP trays?
| Colour | Gold |
|---|---|
| Total Dimensions | 33x23cm |
| Design | X-Table |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Width | 23 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 33 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Luxury |
| Price for | 2 |
Product Reviews / Q&A
4365-100
42, 53€
0,425€/ Paper
In Stock.
11407-5
2, 69€
0,431€/ Paper
In Stock.
11611-25
63, 63€
2,545€/ Paper
In Stock.
8426-8
8 Units
2, 68€
0,335€/Reusable
Out of Stock
8394-2-30
60 Units
47, 63€
0,794€/Plastic
Out of Stock
11636-50
50 Units
68, 31€
1,366€/Paper
Out of Stock
8415-8-15
120 Units
60, 98€
0,508€/Reusable
Out of Stock
8382-6
6 Units
2, 77€
0,462€/Paper
Out of Stock
7810-25
25 Units
-20% 9, 50€ Regular price 11,88 €
0,380€/Dinner
Out of Stock
7892-12
12 Units
-20% 17, 73€ Regular price 22,17 €
1,478€/Reusable
In Stock.
8418-2-15
30 Units
43, 20€
1,440€/Plastic
Out of Stock
7472-50
50 Units
17, 36€
0,347€/Reusable
Out of Stock
13157-6-9
-25% 146, 51€ Regular price 195,34 €
2,713€/ Deep
In Stock.
7814-25
25 Units
-20% 9, 50€ Regular price 11,88 €
0,380€/Reusable
In Stock.
13552-1-12
52, 68€
4,390€/ Bowl
In Stock.
13156-6
-20% 20, 04€ Regular price 25,05 €
2,504€/ Dessert
In Stock.