11100-100
100 Units
-20% 12, 59€ Regular price 15,74 €
0,126€/Compostable
In Stock.
Plastic Shot PLA Biodegradable Clear 50ml (50 Units)
The price is for a bag of 50 Units.
See more products
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 50 ml |
| Material | Cornstarch (PLA) |
| Product type | Collins Glass |
| Total capacity | 50 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 4,6 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 5,3 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Ecologic |
| Price for | 50 |
11100-100
100 Units
-20% 12, 59€ Regular price 15,74 €
0,126€/Compostable
In Stock.
5364-10
10 Units
2, 84€
0,284€/Plastic
Out of Stock
12135-30-14
420 Units
-12% 38, 75€ Regular price 44,03 €
0,092€/Reusable
Out of Stock
5133-10
10 Units
-25% 1, 90€ Regular price 2,53 €
0,190€/Plastic
Out of Stock
8222-50-30
1.500 Units
-15% 66, 65€ Regular price 78,41 €
0,044€/Plastic
Out of Stock
9853-50
50 Units
-15% 6, 28€ Regular price 7,39 €
0,126€/Plastic
Out of Stock
5234-60
60 Units
10, 91€
0,182€/Plastic
Out of Stock
7665-20
20 Units
7, 43€
0,372€/Plastic
Out of Stock
11180-25
25 Units
6, 18€
0,247€/Plastic
Out of Stock
4812-50
50 Units
5, 17€
0,103€/Plastic
Out of Stock
8533-25
25 Units
-25% 2, 84€ Regular price 3,79 €
0,114€/Reusable
Out of Stock
11169-10
10 Units
1, 57€
0,157€/Plastic
Out of Stock
5938-40-25
1.000 Units
-15% 127, 23€ Regular price 149,68 €
0,127€/Plastic
Out of Stock
12127-30-14
420 Units
41, 87€
0,100€/Reusable
Out of Stock
61006-50
3, 28€
Out of Stock
8568-10
10 Units
1, 77€
0,177€/Plastic
Out of Stock
8547-50
50 Units
1, 31€
0,026€/Plastic
Out of Stock