17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
Plastic Lid for Flute Sparkling Wine 160ml (20 Units)
Accesories
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
20, 46 €
1,023€/Reusable
In Stock
17, 94 €
0,897€/Reusable
In Stock
Have you ever accidentally spilled your favourite drink while you were trying to carry it from one place to another? To avoid awkward situations like that, we offer you our PET plastic lids, meticulously designed to give you maximum convenience and safety when offering your drinks to customers. With a snug fit and secure seal, your customers can enjoy their drinks on the go without having to worry about unpleasant spills.
Made from polyethylene, better known as PET, these lids are a safe bet for covering any glass containing cold beverages. Transparent, strong and lightweight, our PET lids keep drinks safe and prevent spills, while allowing you to see what's inside the glass at all times.
Want to know all the advantages? We tell you about them.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Material | PET |
| Product type | Lid |
| Aperture | 12 cm |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Round |
| Height | 6 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39235090 |
| Length | 27 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 20 |
8230-50-30
50 Units
-12% 69, 00€ Regular price 78,41 €
1,380€/Plastic
Out of Stock
6005-100
100 Units
6, 59€
0,066€/Lid
Out of Stock
8713-50
50 Units
21, 08€
0,422€/Plastic
Out of Stock
8396-8-16
128 Units
-12% 54, 48€ Regular price 61,90 €
0,426€/Reusable
Out of Stock
8413-8
8 Units
-20% 2, 53€ Regular price 3,16 €
0,316€/Reusable
In Stock.
8712-50
50 Units
6, 45€
0,129€/Plastic
Out of Stock
8248-25-20
27, 10€
0,054€/ Plastic
In Stock.
7933-20
20 Units
12, 09€
0,604€/Reusable
In Stock.
8545-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
In Stock.
8709-100-10
1.000 Units
107, 18€
0,107€/Plastic
Out of Stock
7896-20
20 Units
-20% 16, 07€ Regular price 20,08 €
0,803€/Reusable
In Stock.
8343-50-30
1.500 Units
78, 41€
0,052€/Plastic
Out of Stock
8709-100
100 Units
13, 40€
0,134€/Plastic
Out of Stock
7727-50-20
1.000 Units
274, 82€
0,275€/Reusable
In Stock.
8076-20-40
800 Units
105, 00€
0,131€/Lid
In Stock.
9868-100-10
1.000 Units
65, 36€
0,065€/Plastic
Out of Stock