-20% 15, 17 €
0,241€/Plastic
In Stock
Plastic Deli Container OPS "ClearPac" Clear 473ml.
Lid is not included. You will find its compatible lid in the product accessories.
Accesories
-20% 15, 17 €
0,241€/Plastic
In Stock
See more products
Imagine running a takeaway or home delivery business where every dish you prepare arrives on your customers' tables with the same freshness and quality as if they were sitting in your own establishment. That's where OPS plastic containers come in, your faithful allies in this culinary mission.
What sets them apart? They are made of OPS plastic, a variant of polystyrene derived from PS. This material is so versatile that it retains its shape and strength even with hot food, offering you a wide range of applications.
If your idea is to serve food fresh from the kitchen, even if it's miles away, we tell you more.
Have you ever found yourself with a package and an accessory that just don't fit? The frustration is real. That's why, although this packaging doesn't come with a lid, we've simplified the process for you. In the accessories section of the product, you'll find a lid specifically designed to fit perfectly with this container.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 473 ml |
| Design | ClearPac |
| Material | OPS (Polystyrene) |
| Product type | Envases de Plástico Caliente OPS |
| Total capacity | 473 ml |
| Height | 7 cm |
| Width | 12,4 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 15 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 63 |
8569-63
63 Units
-20% 14, 27€ Regular price 17,84 €
0,226€/118 ml
In Stock.
8571-63
63 Units
-20% 16, 79€ Regular price 20,99 €
0,267€/237 ml
In Stock.
8572-5
5 Units
-12% 1, 18€ Regular price 1,34 €
0,235€/355 ml
In Stock.
8575-5
5 Units
-12% 1, 38€ Regular price 1,57 €
0,277€/946 ml
In Stock.
8576-63
63 Units
-20% 31, 80€ Regular price 39,75 €
0,505€/1420 ml
In Stock.
8577-63
63 Units
-20% 35, 21€ Regular price 44,01 €
0,559€/1893 ml
In Stock.
5152-100
125 Units
3, 84€
0,031€/Plastic
Out of Stock
22001-100-30
3.000 Units
149, 83€
0,050€/Plastic
Out of Stock
8588-63
63 Units
-20% 15, 14€ Regular price 18,92 €
0,240€/Plastic
Out of Stock
12218-20
20 Units
5, 65€
0,283€/Plastic
Out of Stock
8797-125-20
2.500 Units
119, 33€
0,048€/Plastic
Out of Stock
4111-25-16
400 Units
82, 72€
0,207€/Paper
Out of Stock
10515-50-6
300 Units
99, 30€
0,331€/Plastic
Out of Stock
8663-100
100 Units
65, 35€
0,654€/Foam
Out of Stock
8734-25
25 Units
-20% 7, 17€ Regular price 8,97 €
0,287€/Plastic
Out of Stock
11129-250-16
4.000 Units
-10% 85, 90€ Regular price 95,44 €
0,021€/Plastic
Out of Stock
12245-60
60 Units
-20% 15, 50€ Regular price 19,37 €
0,258€/Plastic
Out of Stock
7216-250
250 Units
17, 00€
0,068€/Paper
Out of Stock
11130-250
250 Units
6, 61€
0,026€/Plastic
Out of Stock
8583-63-4
252 Units
192, 17€
0,763€/Plastic
Out of Stock
5203-125
125 Units
25, 52€
0,204€/Foam
Out of Stock
110672-1
1 Units
-20% 3, 24€ Regular price 4,05 €
3,241€/Plastic
In Stock.