8569-63-16
1.008 Units
-12% 200, 95€ Regular price 228,35 €
0,199€/118 ml
In Stock.
Plastic Deli Container OPS "ClearPac" Clear 1893ml.
Lid is not included. You will find its compatible lid in the product accessories.
See more products
Imagine running a takeaway or home delivery business where every dish you prepare arrives on your customers' tables with the same freshness and quality as if they were sitting in your own establishment. That's where OPS plastic containers come in, your faithful allies in this culinary mission.
What sets them apart? They are made of OPS plastic, a variant of polystyrene derived from PS. This material is so versatile that it retains its shape and strength even with hot food, offering you a wide range of applications.
If your idea is to serve food fresh from the kitchen, even if it's miles away, we tell you more.
Have you ever found yourself with a package and an accessory that just don't fit? The frustration is real. That's why, although this packaging doesn't come with a lid, we've simplified the process for you. In the accessories section of the product, you'll find a lid specifically designed to fit perfectly with this container.
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 1893 ml |
| Design | ClearPac |
| Material | OPS (Polystyrene) |
| Product type | Envases de Plástico Caliente OPS |
| Total capacity | 1893 ml |
| Height | 8,2 cm |
| Width | 18,8 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 22,9 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 252 |
8569-63-16
1.008 Units
-12% 200, 95€ Regular price 228,35 €
0,199€/118 ml
In Stock.
8571-63-16
1.008 Units
-12% 236, 53€ Regular price 268,79 €
0,235€/237 ml
In Stock.
8576-63-4
252 Units
-12% 111, 93€ Regular price 127,20 €
0,444€/1420 ml
In Stock.
8577-63-4
252 Units
-12% 123, 92€ Regular price 140,82 €
0,492€/1893 ml
In Stock.
8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/Plastic
In Stock.
8663-100-2
200 Units
104, 57€
0,523€/Foam
Out of Stock
4912-40-9
360 Units
100, 74€
0,280€/Paper
Out of Stock
110672-1
1 Units
-20% 3, 24€ Regular price 4,05 €
3,241€/Plastic
In Stock.
11510-1000
1.000 Units
-20% 19, 24€ Regular price 24,05 €
0,019€/Paper
Out of Stock
8777-125
125 Units
256, 77€
2,054€/Plastic
Out of Stock
8660-100
100 Units
-20% 47, 22€ Regular price 59,02 €
0,472€/Foam
Out of Stock
5952-45-28
1.260 Units
-12% 160, 57€ Regular price 182,47 €
0,127€/Paper
In Stock.
1106601-65
65 Units
16, 95€
0,261€/Plastic
Out of Stock
12307-100
100 Units
-30% 16, 78€ Regular price 23,97 €
0,168€/Plastic
Out of Stock
8586-125-4
125 Units
-12% 202, 76€ Regular price 230,41 €
1,622€/Plastic
In Stock.
8595-100-2
200 Units
-25% 73, 43€ Regular price 97,91 €
0,367€/PET
In Stock.
8589-10
10 Units
-12% 3, 31€ Regular price 3,76 €
0,331€/Plastic
Out of Stock
4111-25
25 Units
6, 46€
0,258€/Paper
Out of Stock
8760-125-2
250 Units
144, 93€
0,580€/Plastic
Out of Stock
1106601-65-6
390 Units
81, 36€
0,209€/Plastic
Out of Stock
8653-100-2
200 Units
-15% 131, 17€ Regular price 154,32 €
0,656€/Foam
Out of Stock