2001-100-30
133, 10€
0,044€/ Reusable
In Stock.
20uses
Plastic Cup PP "X-Table" Pearl 320ml.
See more products
PP plastic cups have earned a special place in the world of hospitality and events thanks to their balance of strength and versatility. What makes them stand out? Pretty much everything. They are ideal for use in many environments, such as swimming pools or outdoor spaces, as they don't break easily if dropped.
So, what is PP? Polypropylene is a widely used plastic that is characterised by its durability and reusability. These qualities make PP plastic cups a popular choice in a variety of applications.
Want to know more about what PP cups can offer you? We tell you all about them!
| Colour | Pearl |
|---|---|
| Total Dimensions | 320 ml |
| Design | X-Table |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Vaso |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total capacity | 320 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,4 cm |
| Top diameter | 8 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 9,5 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range |
Luxury Reusable Reusable Luxury |
| Price for | 128 |
Product Reviews / Q&A
2001-100-30
133, 10€
0,044€/ Reusable
In Stock.
49002-100
100 Units
-25% 2, 95€ Regular price 3,93 €
0,029€/Plastic
Out of Stock
7933-20
20 Units
12, 09€
0,604€/Reusable
In Stock.
8713-50-10
500 Units
168, 63€
0,337€/Plastic
Out of Stock
8360-50
50 Units
-20% 2, 61€ Regular price 3,27 €
0,052€/Plastic
Out of Stock
7841-1
1 Units
98, 81€
98,810€/Reusable
In Stock.
8425-8
8 Units
-20% 3, 19€ Regular price 3,99 €
0,399€/Reusable
In Stock.
10223-10
10 Units
3, 92€
0,392€/Sugarcane
Out of Stock
7894-20
20 Units
-20% 16, 07€ Regular price 20,08 €
0,803€/Reusable
In Stock.
8698-100
100 Units
-25% 6, 87€ Regular price 9,16 €
0,069€/Plastic
Out of Stock
125uses
7894-20-20
400 Units
-12% 282, 77€ Regular price 321,33 €
0,707€/Reusable
In Stock.
7510-50-20
1.000 Units
274, 82€
0,275€/Reusable
Out of Stock
8425-8-16
128 Units
-12% 44, 89€ Regular price 51,01 €
0,351€/Reusable
Out of Stock
8709-100-10
1.000 Units
107, 18€
0,107€/Plastic
Out of Stock
8343-50-30
1.500 Units
78, 41€
0,052€/Plastic
Out of Stock
8720-20-25
500 Units
-25% 106, 70€ Regular price 142,27 €
0,213€/Foam
Out of Stock
8721-20
20 Units
-30% 6, 02€ Regular price 8,60 €
0,301€/Foam
In Stock.
8230-50-30
50 Units
-12% 69, 00€ Regular price 78,41 €
1,380€/Plastic
Out of Stock