5943-25-20
190, 21€
0,380€/ Reusable
Out of Stock
Cornstarch Cup PLA Red 200ml Ø7cm (50 Units)
The price is for a bag of 50 Units.
See more products
| Colour | Red |
|---|---|
| Total Dimensions | 200 ml |
| Material | Cornstarch (PLA) |
| Product type | Collins Glass |
| Total capacity | 200 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,5 cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 8,4 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 11081440 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Ecologic |
| Price for | 50 |
5943-25-20
190, 21€
0,380€/ Reusable
Out of Stock
5963-50
50 Units
3, 06€
0,061€/Plastic
Out of Stock
5267-100
100 Units
11, 68€
0,117€/Plastic
Out of Stock
9879-100-10
1.000 Units
-10% 62, 43€ Regular price 69,37 €
0,062€/Plastic
Out of Stock
8535-25
25 Units
-15% 3, 91€ Regular price 4,60 €
0,156€/Reusable
Out of Stock
13092-30-14
420 Units
44, 03€
0,105€/Reusable
Out-of-Stock
9856-50
50 Units
10, 47€
0,209€/Plastic
Out of Stock
8682-20
20 Units
2, 64€
0,132€/Foam
Out of Stock
11932-50
50 Units
17, 11€
0,342€/Cornstarch
Out of Stock
11156-50
50 Units
-15% 3, 87€ Regular price 4,55 €
0,077€/Cornstarch
Out of Stock
8486-100-30
3.000 Units
64, 52€
0,022€/Plastic
Out of Stock
7717-50
50 Units
14, 40€
0,288€/Plastic
Out of Stock
9273-8
8 Units
11, 65€
1,456€/Plastic
Out of Stock
9851-50-20
1.000 Units
99, 32€
0,099€/Plastic
Out of Stock
8238-50-30
1.500 Units
38, 60€
0,026€/Plastic
Out of Stock
8489-100-30
3.000 Units
64, 95€
0,022€/Plastic
Out of Stock
9957-5
5 Units
9, 11€
1,821€/Plastic
Out of Stock
8700-100-5
500 Units
-20% 25, 69€ Regular price 32,11 €
0,051€/Plastic
Out of Stock