49002-100
100 Units
-25% 2, 95€ Regular price 3,93 €
0,029€/Plastic
Out of Stock
Biodegradable and Compostable Cup made of transparent PLA with a capacity of 160ml.
The price is for a box of 1.000 units.
See more products
| Colour | Clear |
|---|---|
| Total Dimensions | 160 ml |
| Design | Economic |
| Material | Cornstarch (PLA) |
| Product type | Collins Glass |
| Uses | Cold Drinks |
| Total capacity | 160 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 7,2 cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 6,6 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Ecologic |
| Price for | 1000 |
Product Reviews / Q&A
49002-100
100 Units
-25% 2, 95€ Regular price 3,93 €
0,029€/Plastic
Out of Stock
9869-125-20
2.500 Units
125, 86€
0,050€/Plastic
Out of Stock
7722-50-20
1.000 Units
184, 69€
0,185€/Plastic
Out of Stock
211208-50
18, 83€
0,301€/ Plastic
Out of Stock
7717-50-20
1.000 Units
230, 36€
0,230€/Plastic
Out of Stock
5939-40
10, 06€
0,201€/ Reusable
Out of Stock
13092-30-14
420 Units
44, 03€
0,105€/Reusable
Out-of-Stock
9865-50
50 Units
-15% 5, 19€ Regular price 6,10 €
0,104€/Plastic
Out of Stock
60003-25-18
121, 99€
0,248€/ Reusable
Out of Stock
11191-50
50 Units
1, 23€
0,025€/Plastic
Out of Stock
8554-20-30
600 Units
43, 34€
0,072€/Plastic
Out of Stock
8498-100
100 Units
-30% 3, 68€ Regular price 5,26 €
0,037€/Plastic
Out of Stock
9848-100-25
2.500 Units
146, 14€
0,058€/Plastic
Out of Stock
8685-20-25
500 Units
126, 45€
0,253€/Foam
Out of Stock
13800-100-10
1.000 Units
67, 91€
0,068€/Plastic
Out of Stock
7726-50-20
1.000 Units
184, 69€
0,185€/Plastic
Out of Stock
8539-10
10 Units
1, 76€
0,176€/Plastic
Out of Stock