11239-25
15, 08€
0,482€/ Palm
In Stock.
20uses
Rectangular tray made of Violet coloured PP, 33x23cm, ideal for serving appetizers or desserts in catering, buffet, among other events.
Price is for a box of 60 units.
See more products
Looking for the perfect tray to suit any occasion? You've found it! Our PP plastic trays are the ideal choice. These trays stand out for their versatility to adapt to different situations, whether for formal events that require sophistication or for more casual moments. They will become a must in your services.
But why PP? Polypropylene, better known as PP, makes these trays extremely durable and resistant, giving you the peace of mind that your trays will withstand whatever you decide to serve on them. In addition, their design makes them lightweight and easy to carry, making them effortless to handle.
Want to know all the advantages of PP trays?
| Colour | Purple |
|---|---|
| Total Dimensions | 33x23cm |
| Design | X-Table |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Width | 23 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 33 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Luxury |
| Price for | 60 |
Product Reviews / Q&A
11239-25
15, 08€
0,482€/ Palm
In Stock.
11956-25
23, 35€
0,747€/ Palm
In Stock.
8417-2
2 Units
1, 98€
0,992€/Plastic
Out of Stock
7333-50-12
600 Units
-12% 164, 45€ Regular price 186,87 €
0,274€/Reusable
Out of Stock
7332-25
25 Units
20, 95€
0,838€/Reusable
In Stock.
8405-2-30
60 Units
47, 63€
0,794€/Plastic
Out of Stock
12144-25
25 Units
6, 55€
0,262€/Reusable
Out of Stock
7875-12
12 Units
-20% 12, 11€ Regular price 15,14 €
1,009€/Reusable
In Stock.
8011-6-10
60 Units
-12% 62, 99€ Regular price 71,58 €
1,050€/PP
In Stock.
13742-6-9
151, 95€
2,814€/ Reusable
In Stock.
13744-6-9
231, 93€
4,295€/ Reusable
In Stock.
8394-2-30
60 Units
47, 63€
0,794€/Plastic
Out of Stock
7790-25
25 Units
16, 67€
0,667€/Reusable
In Stock.
8032-12
12 Units
20, 02€
1,669€/Reusable
In Stock.
10333-5
5 Units
-25% 4, 12€ Regular price 5,49 €
0,824€/Sugarcane
Out of Stock
11407-100
43, 12€
0,431€/ Paper
In Stock.